
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 10 GΩ |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Bulk |
| Thickness | 2.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 420.395078 mg |
| Number of Elements | 3 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 700 mV/µs |
| Operating Supply Current | 5.2 mA |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Input Bias Current | 2 nA |
| Quiescent Current | 5.2 mA |
| Max Supply Current | 6.5 mA |
| Settling Time | 28 µs |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 5.2 mA |
| Output Current per Channel | 23 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 50 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 18.06 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Input Voltage Noise Density | 15 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 95 dB |
| Amplifier Type | Instrumentation Amplifiers |
Stock: 335
Distributors
pcbx
Unit Price$19.71297
Ext.Price$19.71297
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $19.71297 | $19.71297 |
| 10 | $15.95213 | $159.52130 |
| 25 | $15.01342 | $375.33550 |
| 50 | $14.57557 | $728.77850 |
| 100 | $14.15049 | $1415.04900 |
| 300 | $13.73781 | $4121.34300 |
| 500 | $13.33716 | $6668.58000 |
| 1000 | $12.94791 | $12947.91000 |
